Uudised

Projekti Karjäärikompass külastuspäev

25.04.14

Kolmapäeval, 16. apriilil toimus karjääriprojekti Karjäärikompass teine külastuspäev, kus Narva Kutseõppekeskuse õpilastel ja meediahuvilistel noortel oli võimalus saada ülevaade Eesti meedia sektorist, õppimisvõimalustest ning karjääriperspektiividest.

Külastuspäeva sissejuhatavas koolituses analüüsisid osalejad koos koolitaja Natalja Dehantiga, millised on vajalikud isikuomadused ja oskused meedia sektoris töötamiseks ja millistes erinevates ametites meedia sektoris võimalik töötada.

Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis tutvusid õpilased meedia valdkonna õppimisvõimalustega. BFM on ainuke ülikool Põhja-Euroopas, kus saab inglise ning eesti keeles õppida filmi, televisiooni ja meediat. Hetkel õpib BFMis üle 400 tudengi 25st erinevast riigist. Koos BFM esindajatega  said noored tutvuda kooli õppekavadega, mis on seotud filmitootmise, televisiooni ja uue meediaga. Külastasime ka  BFMi telestuudiot, helistuudiot, montaažikeskust ja filmipaviljoni.

Edasi suundusid külastuspäeval osalenud noored TV3, mis  tegutseb Eesti teleturul väga edukalt. TV3 programm pakub kvaliteetset meelelahutust nii väikesele kui suurele vaatajale. TV3 tihedalt seotud ka raadiojaamaga Star FM, mille stuudios käisime ja vestlesime saatejuht Marko Lõhmusega.

PÖFFi büroos me tutvusime vabatahtliku töö võimalustega. Pimedate Ööde Filmifestival– PÖFF – on üks suuremaid ja omanäolisemaid filmifestivale. Paljud meist polnud varasemalt PÖFFist kuulnud ja meile jättis asutuse külastamine ning seal kuuldu väga sügava mulje.

Päeva lõpuks ootas noori ees tutvumine üheks oma valdkonna atraktiivsemaks tööandjaks peetava tööandja, BECiga  (Balti Video OÜ). Jevgeni Supin, BECi tegevprodutsent  jutustas noortele õppimis- ja arenemisvõimalusest filmide tegemisel. BEC on tootnud kõikidele telekanalitele nii lavastuslikke seriaale kui ka erinevaid telesaateid. Kuulsamad formaadid, mida nad on  tootnud on "Kes tahab saada miljonäriks?", "Tantsud tähtedega" ja "Võta või jäta".

Meedia külastuspäeval osalenud noored jäid selle põneva päevaga väga rahule! Mitmed osalejad on huvitatud arengust meedia valdkonnas ning plaanivad siduda oma tuleviku õpingutega või tööga selles sfääris. Kindlasti said kõik osalejad uut ja huvitavat informatsiooni, mis aitab meil tulevikus oma karjääri planeerida.

Me oleme väga tänulikud projekti korraldajatele  huvitava karjääripäeva õppereisi eest

Svetlana MAR, 1PMM

BMF 1

BMF 2

BMF 3

BMF 4