Uudised

Pressiteade: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse rahvusvaheline keevitusvõistlus Viru Welder 2018 kogub hoogu ning laiendab välispartnerite võrgustikku.

20.02.18

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse mainekas keevitusvõitlus Viru Welder on tuntuks saanud nii kodumaal kui ka väljaspool Eestit.

Üheteistkümnendat korda toimuv rahvusvaheline keevitusvõitslus võõrustab osalejaid Eesti, Läti, Leedu ja Venemaa kutseõppeasutustest. Uue partnerina osaleb võitslustel Rootsi kutseõppeasutus Kunskapsförbundet.

„Keevitaja eriala maine tõstmine õpilaste seas ning nende motiveerimine on väga tähtis. Keevitajad on nõutud nii Eesti tööturul kui välismaal,“ ütles Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor Hannes Mets: „Sama tähtis on aga võime töötada multikultuurses keskkonnas ning hinnata oma oskusi ja töövõimekust.“

Keevitusvõistlused viiakse läb kolmes keeles: eesti, vene ja inglise keeles ning võistlused hõlmavad nii teoreetilist osa kui ka praktilisi ülesandeid. Võisteldakse individuaalses ja meeskondlikus arvestuses.

Nagu eelmistel aastatel, on ka sel aastal osalemine keevitusvõistlusel Viru Welder 2018 populaarne enamikus Eesti kutseõppekeskustes, kus toimuvad õpingud keevitaja erialal.

Lisaks Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusele osaleb rahvusvahelisel keevitusvõistlusel veel Tallinna Lasnamäe Mehhaanikakool, Tallinna Tööstushariduskeskus, Tartu Kutsehariduskeskus, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Viljandi Ühendatud Kutsekool ja Rakvere Ametikool.

Peakorraldaja ning Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Jõhvi õppekoha tehnikaerialade juhataja Ander Sile sõnul on võistluste läbiviimisel aastate jooksul moodustunud sõbralik, aktiivne meeskond, kes on valmis motiveerima keevitusõpilasi kutsevõistustel osalema ning tegelema nende ettevalmistamisega rahvusvahelisteks võistlusteks. „Konkursi eesmärk ei ole ühe või teise kutseõppeasutuse võrdlemine, vaid hoopis õpilaste toetamine kutseoskuste demonstreerimisel, arendamisel, nende enesehinnangu ja konkurentsivõime tõstmine. Teeb head meelt iga-aastane huvi suurenemine keevitusvõistluste vastu ning meiega ühineb üha rohkem välismaiseid partnereid“, lisas Ander Sile.

Rahvusvahelist keevitusvõistlust Viru Welder 2018 toetavad Stokker, Spetselektroodi AS, Eesti Energia, Enefit Solutions, Fortaco ja paljud teised.
Rahvusvaheline keevitusvõistlus Viru Welder 2018 toimub 1. märtsil Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Jõhvi õppekohas aadressil Kutse 13, F-korpuse keevituslaboris. Keevitusvõistlus algab kell 9.00 ja lõpeb kell 15.00

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus (IVKHK) on suurim Ida-Virumaa kutseõppeasutus, kus õpib keskmiselt 2500 õpilast ja töötab 280 inimest.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses koolitatakse 23 õppekava alusel: kaubandus, äriteenused, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, energeetika ja automaatika, mehaanika ja metallitöötlus, transporditehnika, kaevandamine, keemiline töötlus, puitmaterjalide töötlus, tekstiili- ja nahatöötlus, ehitus, iluteenindus, logistika, turismi-, toitlustus- ja majutusteenindus. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Valida saab ligi 40 eriala vahel. Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus pakub täiskasvanute koolitust sellistel suundadel nagu elektrotehnika ja energeetika, arvutikasutus, teenindus, äri, mehaanika ja metallitöö, majutamine ja toitlustamine, kaevandamine ja rikastamine, keemia ja protsessitehnoloogia, ehitus.

Lisainformatsioon:

Ander Sile
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Jõhvi õppekoha tehnikaerialade juht
Tel: 5220807; e-post: ander.sile@ivkhk.ee

Hannes Mets
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor
Tel: 5162623; e-post: hannes.mets@ivkhk.ee

http://www.ivkhk.ee