Arhiiv 2007/08

Eesti ja Soome õpilased õppisid projekti Partnership East raames tundma naabrite kööke

17.10.07

01.04. alanud ja 31.12.2007 lõppeva Lõuna-Soome ja Eesti INTERREG III A programmi raames elluviidava projekti Partnership Easti eesmärkideks on piiriületava ettevõtete koostöö alustamine, turismi toetavate koostöömudelite planeerimine ja klienditeeninduse koolituse arendamine.

Projekti partnerid on Narva Kutseõppekeskus, Sillamäe Kutsekool, Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet ja Narva-Jõesuu Linnavalitsus.

Projekti Eesti-poolsete tegevuste koordinaator on Narva Kutseõppekeskus.

Projekti raames viibisid 10.-12.oktoobril Kotkas Narva Kutseõppekeskuse õpilased Pavel Gratševski KTT31, Eleanora Jakubauskas KTT31 ja Ivan Kožekin KTT11. Tutvuti Soome köögiga ja võeti osa meistriklassidest.

15-17 oktoobril viibisid EKAMI (Kotka Kutsekool) kolm kokanduse õpilast Laura Renkonen, Mia Lehtovuori, Ina Grönlund ja õpetaja Kaarina Parikka Eestis, et osaleda projekti raames korraldatavates meistriklassides. Meistriklasside eesmärk oli tutvuda siinses köögis pakutavaga.

15.oktoobril osalesid Soome õpilased Narva Kutseõppekeskuse õpperestoranis peakokk Indrek Kõveriku juhtimisel Eesti roogade meistriklassis. 16.oktoobril osaleti restoran Salvadori poolt korraldatavas meistriklassis.

17.oktoobril võõrustavad soomlasi projekti partnerid Sillamäe Kutsekoolist, meistriklassis valmistatakse eelmise sajandi alguse vene roogasid. Õhtul sõidab Soome grupp koju Sillamäe sadamast.

Lisainfo
Juri Gerzanitš
Narva Kutseõppekeskuse kutseõpetaja
55542137

Anna Vorobjova
PR-spetsialist