Arhiiv 2007/08

Ettevõtjate õppereis Koltkasse

23.11.07

14.-16.novembrini viibisid Soomes, Kotka linnas turismi-, restorani- ja hotelliala ettevõtjad Narvast, Narva-Jõesuust ja Sillamäelt. Õppereis korraldati projekti Partnership East raames.

01.aprillil alanud ja 31.detsembril lõppeva Lõuna-Soome ja Eesti INTERREG III A programmi raames elluviidava projekti Partnership Easti eesmärkideks on piiriületava ettevõtete koostöö alustamine, turismi toetavate koostöömudelite planeerimine ja klienditeeninduse koolituse arendamine. Projekti partnerid on Narva Kutseõppekeskus, Sillamäe Kutsekool, Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet ja Narva-Jõesuu Linnavalitsus. Projekti Eesti-poolsete tegevuste koordinaator on Narva Kutseõppekeskus.

14.-16.novembrini viibisid Soomes, Kotka linnas turismi-, restorani- ja hotelliala ettevõtjad Narvast, Narva-Jõesuust ja Sillamäelt. Õppereis korraldati projekti Partnership East raames. Seminaril saadi põhjalik ülevaade Kotkast kui merelinnast, saadi teada, millised arengud on linnal kavas turismi valdkonnas. Kalle Kallionpää ja Aleksei Kantanen OÜ Cursor tutvustasid välisettevõtete võimalusi Lõuna-Kymenlaakso regioonis. Ringkäigul tutvuti Lõuna-Kymenlaakso Kutsekooliga, põhjalikum ülevaade saadi erinevate restoranide töökorraldusest. Ringsõidul piirkonna puhkealadele tekkisid osalejatel uued ideed oma ettevõtete arendamiseks.

Õppereisi eesmärgiks oli tugevdada projekti raames loodud kontakte ja leida uusi koostööpartnereid. Täname projekti rühmajuhti Viktoria Kaju Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Ametist. Loodame, et kahe maa ettevõtjate kontaktid jätkuvad ka peale projekti lõppu.

Riina Veidenbaum
Narva Kutseõppekeskuse õppedirektor,
projekti Partnership East
Eesti koordinaator