Arhiiv 2008/09

Eelkutseõppe jätkuprojekt

25.06.09

Eelkutseõppe jätkuprojekt lõppes õppeekskursiooniga Saaremaale.

Eelkutseõppe jätkuprojekt kestis ajavahemikul 11.04. – 13.06.2009. 

Projekti raames toimus kaks programmi:

1. „Kas oled tehnika või teeninduse inimene? Proovi ja vali ise“. Sihtrühm: 9. klassi õpilased.
2. „Vali oma eriala“. Sihtrühm: 11. ja 12. klassi õpilased.

Kokku võtsid projekti tegevustest osa 50 Narva linna üldhariduskoolide õpilast. Kahe kuu jooksul tutvusid noored inimesed erinevate erialadega, valisid oma tee ja tegelesid oma karjääri planeerimisega. Peale erialameistri-klasside toimusid ka karjäärinõustamise tunnid enesetundmise, suhtlemisoskuse, edukate õppimisviiside, vajaliku informatsiooni leidmise teemadel.

12. – 13.06.2009 toimus õppereis Saaremaale, mille jooksul tutvusid õpilased Eesti suurema saare looduse, kultuuri ja ajalooga, külastasid Kuressaare Kindlust, Kaali meteoriidikraatrit, Panga panka, Angla tuulikuid ning metsavahi talu, kus proovisid ise teha kadakast luusikaid ja ehisripatseid.

Me küsisime õpilastelt, mis jäi neil projektist meelde. Nende vastused:

Praktika; kui tegime midagi oma käega; erialased filmid; elektroonika skeemide koostamine; pagaritoodete valmistamine; huvitavad võistlused tundide ajal, pagari-kondiitri töö; sõbralik keskkond; toidu valmistamine; heasüdamlikud õpetajad; suhtlemisoskuste ja karjääriplaneerimise tunnid; esimesed saiad, mis me ise tegime; suhtlemine; kaasaegsed seadmed.
See, et oli võimalik proovida erinevaid erialasid ja otsustada, mis meile sobib ja mis mitte; toitlustamine; „mehhatroonika“ robot; „mehhatroonika“, „turismikorralduse“ tunnid, reis Saaremaale; õpetajate arusaav suhtumine, haaravad ja huvitavad tunnid.

Projekti lõppes tahame tänada:
- õpilasi, kes vaatamata eksamite ja arvestuste pingelisele graafikule olid iga laupäev või kolmapäev meiega ja õppisid usinasti;
- Narva üldhariduskoole, Narva Muuseumi ja turismifirmat „Kindlustour“ koostöö eest;
- Narva Kutseõppekeskuse töötajaid pühendatud ja loomingulise töö eest!

Loe lisaks siit