Arhiiv 2008/09

Suvelaat 2009

20.08.09

15. augustil toimus Narva Kindluses traditsiooniline suvelõpuüritus Narva Suvelaat 2009.

Narva Kutseõppekeskus koostöös Narva Linnavalitsuse ning Narva Muuseumiga viisid laupäeval 15. augustil kindluseõues läbi suvelõpu suurürituse Suvelaat 2009. Juba üheksandat korda toimunud Suvelaat on kujunenud meeleolukaks ja populaarseks  ettevõtmiseks  nii kauplejate, narvalaste kui ka linna külaliste hulgas.

Selle aasta Suvelaada uuenduslikkus oli see, et seda valmistasid ette ja viisid läbi valdavas osas Narva Kutseõppekeskuse turismikorralduse eriala õpilased rühmast KTK-21. Erilist tunnustust avaldame laada korraldamisega seotud meie aktiivsetele õpilastele:

- Irina Rumjantseva
- Jekaterina Ruban
- Antonina Žuravljova

Seekordsel laadal osales läbi aastate suurim arv kauplejaid: 150 kaupmeest. Kohal olid käsitöömeistrid, aednikud ja väiketalunikud nii Eestist kui ka Lätist, Leedust ning Venemaalt. Külastajate ja laadaliste meeleolu aitasid üleval hoida päevajuht Samuel Golomb, Narva Kutseõppekeskuse teatri- ja lauluetendused, esines külalisesineja - laulja Igor Mazin. Laadal toimus ka neljandat aastat jätkuv traditsioon Eesti Barbecue Assotsiatsiooni eestvedamisel: Barbecue Junior 2009 võistlus, kus osalesid võistkonnad viiest ametikoolist. Parimaks osutus, nagu ka eelneval aastal, Rakvere Ametikooli võistkond.

Tuju ja meeleolu ei suutnud rikkuda ka hommikune vihmasabin ja pilvine taevas. Valdav enamus kauplejatest jäid suvise üritusega rahule ning paljud soovisid samalaadsete ürituste jätkumist edaspidi.
 
Järgmisel aastal on kavas muuta Suvelaat 2-päevaseks meelelahutusürituseks nii narvalastele kui ka linna külalistele. Eeldatav järgmise suvelaada läbiviimise aeg on planeeritud 14.-15.08.2010.

Aitäh kõigile laadalistele ja ürituse toetajatele! Kohtumiseni 8. mail 2010 toimuval Kevadlaadal!

Pilte vaata fotogaleriist.

Suvelaat 2009