Arhiiv 2010/11

Pressiteade. Kutseharidus on lahe!

08.04.11

Narva Kutseõppekeskuse õpilased võitsid SA Innove videokonkursi.

Narva Kutseõppekeskuse multimeedia õpilased Maria Krõlova ja Maksim Lunkin võitsid SA Innove videotööde konkursi „Kutseharidus on lahe!“ vanemas vanuserühmas.

Nooremas vanuserühmas, 15-17-aastased, võitis Evelyn Kapp Tallinna Polütehnikumist.
Võitjad said autasuks sõidu oktoobrikuistele ülemaailmsetele kutsemeistrivõistlustele „WorldSkills“ Londonis.
 
Maria ja Maksimi töö oli žürii arvates hea ideega ja põneva teostusega.
„Mõnus muusika, hea idee, selge sõnum, mis ütleb, et kutseharidus aitab teostada lapsepõlveunistusi ning viib samm-sammult meistrite liigasse,“ kommenteeris žürii liige Emil Rutiku.
 
Lisaks võidutööle märkis žürii eraldi ära Narva Kutseõppekeskuse multimeedia õpilaste Artem Apanasjuki ja Timofei Mihhailovi video, mida peeti väga innovaatiliseks ja põnevaks ning mis sisaldab palju eriefekte.
 
„Meil on väga hea meel õpilaste tulemuste üle,“ ütles Narva Kutseõppekeskuse teenindus- ja tehnikaosakonna juht Tatjana Burikova. „Otsustasime, et kool tunnustab ka žürii poolt äramärgitud tööde autoreid ja õpilaste juhendajaid“.
 
„See oli paljuski õpilaste iseseisev töö, mis neile edu tõi,“ ütles Narva Kutseõppekeskuse IT- ja multimeedia valdkonna juht Tatjana Ševtšenko. „Noored uurisid lisaks õppeprogrammile ise erinevaid võimalusi, näiteks videotöötluse programmi After Effects, Cinema 4D jne. Samuti uurisid nad põhjalikult seni meie koolis tehtud edukaid videotöid,“ täiendas Ševtšenko. 
 
Konkursil auhinnatud ja äramärgitud tööde autorite, noorte videokunstnike juhendamise ja teadmiste täiendamisega tegelesid Narva Kutseõppekeskuse kutseõpetaja Jevgenija Mišina ja huvijuht Anna Tereshchenko.
 
Konkursi korraldas SA Innove Kutsehariduse populariseerimise programm.
Žürisse kuulusid muusik ja telemees Emil Rutiku, Gustaf Adolfi Gümnaasiumi õpilane Oskar Põldmaa, möödunudaastase konkursi „Kutseharidus on lahe!“ parima foto autor Johannes Hõimoja, SA Innove personalispetsialist Airi Küngas ja SA Innove kutsehariduse arendusüksuse juhataja Pille Rebane.
 
Narva Kutseõppekeskus oli edukas ka möödunud aastal toimunud esimesel SA Innove foto- ja audiovisuaalsete kunstide konkursil, kus seesama Maria Krõlova tegi koos Aleksander Gorini ja Sergei Zapekaga parima video pärast keskkooli ametikoolis õppima asunud õpilaste seas.
 
 
Narva Kutseõppekeskus (Narva KÕK) on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus õpib keskmiselt 1500 õppurit ja töötab 146 inimest.
Narva KÕK-is koolitatakse ehituse, energeetika, finantsvahenduse, infotehnoloogia, kaubanduse, kergetööstuse, mehhaanika, teeninduse ja toitlustuse – kokku 29 erialal.
Narva KÕK korraldab ca 130 erinevat kursust ja täiendkoolitust töötajate kvalifikatsiooni tõstmiseks ja ümberõpet.
 
Lisainfo:
Tatjana Burikova, Narva Kutseõppekeskuse teenindus- ja tehnikaosakonna juht
Tel: 51 443 29, 35 69 384; tatjana.burikova@nvtc.ee
 

Maria Krylova ja Maksim Lunkin