Arhiiv 2010/11

Pressiteade. „Kutseharidus on lahe!”

09.09.10

Narva Kutseõppekeskuse õpilased olid edukaimad konkursil „Kutseharidus on lahe!”

Narva Kutseõppekeskuse õpilased olid edukaimad esimest korda toimunud kutseõppurite foto- ja audio-visuaalsete kunstide konkursil „Kutseharidus on lahe!”, võites parima video ja foto auhinna. Konkursi korraldas SA Innove Kutsehariduse populariseerimise programm.

“Narva Kutseõppekeskuse kõigist töödest oli selgelt näha, et tegemist on tubli kooliga, kus õpitakse palju ja värsked ideed ning mõtted on õhus,” kommenteeris žürii liige, ERR saatejuht ja ajakirjanik Urmas Vaino. “Oli näha, et tegijatel oli juba tekkinud oma väga selge kujutlus, miks kutseharidus on hea,” lisas Vaino.

Pärast keskkooli ametikooli läinud noortest tegid parima video Narva Kutseõppekeskuse õppurid Aleksander Gorin, Maria Krõlova ja Sergei Zapeka. Parima foto samas grupis tegi Tallinna Teeninduskooli õpilane Johannes Hõimoja.

Põhikoolijärgse õppe kutseõppurite fotodest pidas žürii parimaks Katarina Zadoroznaja tööd Narva Kutseõppekeskusest.
Videotest pidas žürii parimaks Kuressaare Ametikooli õpilaste Kaisa Kuuse, Elo Tänoveri ja Riil Kerro tööd.

Žürii andis välja kaks eriauhinda. Narva Kutseõppeasutuse õppur Kristina Kornijenko paistis silma koomiksiga, mis põhjendas kutsehariduse vajalikkust ekstreemsituatsioonides. 
Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakooli õpilased Eduard Perman, Toomas Tuula ja Johannes Sihver said eriauhinna kutseharidust kiitva laulu eest. Eriauhinnaks on Piletilevi kinkekaardid.

Konkursi võitnud noored sõidavad sügisel auhinnareisile Lissaboni, tutvuma Euroopa kutsemeistrivõistlusega EuroSkills 2010.

„Heameel on sellest, et meie uus multimeedia eriala on tuult tiibadesse saamas,“ ütles Narva Kutseõppekeskuse direktor Margus Ojaots. „Selle eriala järele on nõudlust ning noored suudavad ka iseseisvalt heal tasemel filme ja fotosid toota,” lisas Ojaots. 
Alanud õppeaastal oli sisseastujate hulgas multimeedia eriala üks populaarsematest, kus konkurss oli üle kolme inimese kohale nii kesk- kui ka põhihariduse baasil sissastujate seas.

Konkursile “Kutseharidus on lahe!” said ametikoolides õppivad noored esitada fotosid, videosid ja helifaile, töid hinnati eraldi kahes grupis – põhikooli ja keskkooli baasil kutseõppesse asunud noored.

Konkursi korraldas SA Innove Kutsehariduse populariseerimise programm. 
Žüriisse kuulusid Fotoluks ASi juhataja Assar Jõepera, ajakirjanik Urmas Vaino, Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse osakonnajuhataja Liisa Mäemets, Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilane Oskar Põldmaa ja Pelgulinna Gümnaasiumi õpilane Silja Kerstin Rebane.
Konkurssi rahastasid Euroopa Sotsiaalfond ja Haridus- ja Teadusministeerium.

Narva Kutseõppekeskus (Narva KÕK) on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus õpib keskmiselt 1500 õppurit ja töötab 146 inimest. 

2000. aastal loodud Narva Kutsekeskkooli, Narva Kergetööstuskooli, Narva Kaubanduskooli ja Narva Energeetikute Kooli ühinemise tulemusena tekkinud Narva KÕK-is koolitatakse ehituse, energeetika, finantsvahenduse, infotehnoloogia, kaubanduse, kergetööstuse, mehhaanika, teeninduse ja toitlustuse erialadel. 
Narva KÕK korraldab ca 130 erinevat kursust ja täiendkoolitust töötajate kvalifikatsiooni tõstmiseks ja ümberõpet.

Lisainformatsioon:
Margus Ojaots, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel: 509 3546, 356 9340; e-post: margus.ojaots@nvtc.ee 
Jelena Lohmatova, Narva Kutseõppekeskuse arendusjuht
Tel: 517 2558, 356 9349; e-post: jelena.lohmatova@nvtc.ee 
www.nvtc.ee