Arhiiv 2010/11

Täiendkoolitus Grundtvig programmi raames

17.09.10

Inglise keele õpetaja Natalja Varkki osales Grundtvig Programmi täiendkoolitusel Maltal.

Natalja raport:

Minu jaoks oli see suur au saada Grundtvigi programmi stipendiumi. See võimaldas mul osaleda professionaalse arengu koolituses '' Inglise keele õpetamise Metoodika'' Maltal. See koolitus toimus keeltekoolis Easy School of Languages. See kool on rahvusvaheline keeltekool, asub Vallettas, Malta pealinnas. See linn on üks parimaid kuurorte Maltal. Koolitusel osales 25 õpetajat 7 Euroopa riigist: Eestist, Hispaaniast, Itaaliast, Austriast, Poolast, Portugalist ja Prantsusmaalt.

Peamine eesmärk oli tõsta õpetamise taset ja tutvuda kaasaegsete inglise keele õpetamise meetoditega. Koolitaja Alan Marsh kasutas erinevaid IKT vahendeid (interaktiivne SMART tahvel, jne) Mõned vahendid olid mulle uued. Ta viis läbi integreeritud tunde erinevate praktiliste harjutustega, kuulamisharjutustega, grammatika harjutustega, tehti tööd paarides ning gruppides.

Pärast tundi toimus muljetavaldav ekskursioon Mdinasse, keskaegsesse Malta pealinna. 
Meil oli unustamatu õhtusöök traditsiooniliste Malta toitudega restorani katusel, külastasin looduslikke vaatamisväärsusi: Blue Grotto ja Blue Lagoon, eelajaloolisi palve- ja ohverduskohti.

Sooviksin eelkõige tänada geniaalset õpetajat Alan Marsh´i (koolitaja ja Easy School of Languages direktor, Inglise Õpetajate Selts esimees Maltal) ja kõiki teisi samuti, kes on andnud mulle selle ainulaadse võimaluse ametialaseks arenguks.

Kokkuvõttes oli Malta koolitus mitmekesine, huvitav ja kasulik.
Tahaksin jagada oma kogemusi, mis ma töö käigus sain, kõikidele õpetajatele ja teistele huvilistele.

Maltal