Arhiiv 2010/11

Ametimäng 5.10.2010

15.10.10

Narva ettevõtlusnädala 2010 raames korraldati 5. oktoobril lõpuklassi õpilastele ametimäng teemal firmade loomise, probleemide lahendamise, teiste firmadega koostööotsingute modelleerimine.

Ürituse viisid läbi Narva Kutseõppekeskuse teenindusvaldkonna kutseõpetajad Irina Ossipenko ja Jelena Zabegajeva.
Oma huvitatust mängus osalemise vastu näitasid üles meie õppeasutuse kodumajanduse eriala 3. kursuse õpilased. Neil on juba teatud oskused kudumise, õmblemise ja toiduvalmistamise alal. Sellel õppeaastal lõpetavad nad oma õpingud ja paljusi kummitab küsimus, mis saab edasi ja mida seejärel ette võtta. 25% tulevastest lõpetajatest kavatseb jätkata oma õpinguid, teistel puudub veel kindel tulevikunägemus. Võib-olla suudaks nad luua oma firma? Aga siis peab teadma, millest alustada, milline nimi anda loodavale firmale, kuidas valmistada ette vajalikud dokumendid ja kuidas muuta konkurendid äripartneriteks.
Need küsimused kõlasidki ametimängu alguses. Sihtotstarbelise teoreetilise lühikursuse järgselt loodi kolm firmat, mis võistlesid omavahel „astudes eelkäija kandadele“ . Kõikide firmade tegevus oli suunatud meie kodulinna ja kodumaa sümboolikaga suveniiride tootmine,. Selline valik lähtus sellest, et meie Narva on piirilinn, mis annab võimaluse realiseerida toodangut nii sise- kui ka välisturul. Esitatud suveniiride eskiisid üllatasid ja rõõmustasid oma eripära ja ebatavalisusega.

Lõppkokkuvõttes võitis muidugi sõprus ja osalejaid ootasid maitsvad auhinnad.

Ametimäng