Arhiiv 2010/11

Reis salapärasele maale Arvutisaarekesed

22.10.10

Soovime Teiega jagada muljeid, mis tekkisid seoses 29. septembril 2010. a. toimunud klassiekskursiooniga Narva Kutseõppekeskusesse.

Muidugi me teadsime, et meil Narvas on olemas kutseõppekeskus, aga et seal nii vahva on, ei teadnud enne keegi.

Pärast seda, kui me olime sattunud sellele salapärasele Arvutisaarekeste maale, jagati meid kolmeks reisiseltskonnaks. Igal reisiseltskonnal oli oma marsruut. Kõigil meil oli kaart, kuhu oli noolekestega joonistatud meie teekond ja liikumise suund. Igal reisiseltskonnal oli ka oma kapten – esimese kursuse õpilased grupist 1PMM1. Ka nende jaoks oli see omanäoline seiklus, sest alles septembris alustasid nad oma teekonda infotehnoloogia haridusvaldkonnas.

Iga seltskond liikus oma marsruudil ja külastas erinevaid saarekesi. Kokku oli sellel suurepärasel maal neli erinevat saarekest: „Nutikad kruvikeerajad“, „Multlandia“, „Imidžküla“ ja „Fotomõisa“. Igal saarel ootasid meid suurepärased õpetajad, kes viisid läbi kaasahaaravad meistriklassid.

Igaüks meist külastas kokku kolme saart. Kuna me jagasime oma muljeid klassikaaslastega, saan ma rääkida kõikidest saartest. 
Meie jaoks oli kõige meelejäävamaks saarekeseks „Nutikad kruvikeerajad“, kus me paarides töötades võtsime lahti ja korjasime kokku arvutite süsteemiblokke! See tegevus oli nii kaasakiskuv, kuna täiskasvanud tavaliselt ei luba meil seda teha! Kõik selle saare külastajad võitsid Narva Kutseõppekeskuse logoga helkuri.

„Imidžküla“ saarel saime me kolmanda kursuse õpilaste abil grupist 3PAT luua värvilisi visiitkaarte. Igaüks meist sai saarelt pärast seikluse lõppu kaasa oma andmetega visiitkaardi.

„Multlandia“ saarel olime me animatsiooni-multika loojateks: me panime arvutigraafika abil oma nime leekima. Ka sellel saarel olid meil abilised, sedakorda kolmanda kursuse õpilased grupist 3PMM, kelle jaoks on animatsioonide loomine lihtsamast lihtsam.

Jäänud on tutvuda vaid ühe saarega – „Fotomõisa“ – fotograafika salapärane kunst. Valisime endale arvutist meelepärase raami. Meie juhendajad õpilased koos õpetajatega pildistasid meid ning me paigutasime kohe pildid omavalitud raamidesse. Nüüd me teame, kuidas töötavad professionaalsed fotograafid.

Seiklemine nendel neljal saarel kutsus meis esile ülihead muljed! Me külastasime erinevaid klasse, kus asusid sellised arvutid, mida me pole isegi unes näinud. Kutseõppekeskus ise näib olevad tohutusuur maa, kus toimub palju erinevaid tegevusi.

Meie seikluse lõpul saime kõik mälestuseks kingitused sellelt suurepäraselt maalt: šokolaadid ja märgid. Kui tore, et me külastasime seda imelist kohta ja kuidas tahaks sinna uuesti sattuda! Täname kõiki kutseõppekeskuse õpetajaid ja õpilasi, kes meile sellise meeldejääva ekskursiooni korraldasid!

Narva Kesklinna Gümnaasiumi 6a klassi õpilased

Arvutisaarekesed

Arvutisaarekesed