Arhiiv 2010/11

Meistriklassid üldhariduskoolide õpilastele

22.10.10

Narva Kutseõppekeskus (Narva KÕK) korraldab sügisesel koolivaheajal lahtiste uste päevad üldhariduskoolide õpilastele ja nende vanematele, tutvustamaks oma kooli õppimisvõimalusi.

25.-29. oktoobrini toimuvad erinevad meistriklassid ja ekskursioonid, et lähemalt tutvuda tänapäevase sisseseadega õppeklasside ja töökodadega, kus valmistatakse ette spetsialiste 29 erialal.

„See on hea võimalus sisustada aktiivselt õpilaste koolivaheaeg ning anda õpilastele ülevaade võimalikest elukutsetest ja õppimisvõimalustest Narva Kutseõppekeskuses,” ütles Narva Kutseõppekeskuse õppedirektor Riina Veidenbaum. „Meie kodulehel on üleval täpsem informatsioon erialade kaupa ning seal saab ennast ka registreerida erinevatesse meistriklassidesse. Ootame õpilasi ja nende vanemaid meie kooli poolt pakutavate õppimisvõimalustega tutvuma,” lisas Veidenbaum.

“Narva Kutseõppekeskuses peame oluliseks üldhariduskoolidega koostööd, jagame informatsiooni õpetatavatest erialadest, meistriklasside korraldamine on saanud heaks traditsiooniks,” ütles Narva Kutseõppekeskuse vastuvõtukomisjoni vastutav sekretär Elyanna Romanova.

Niimoodi kirjutasid Narva Kesklinna Gümnaasiumi 6a klassi õpilased oma klassiekskursioonist Narva KÕK-i: 
„Soovime Teiega jagada muljeid, mis meil tekkisid 29. septembril toimunud klassiekskursioonil Narva Kutseõppekeskusesse. Muidugi me teadsime, et meil Narvas on olemas kutseõppekeskus, aga et seal nii vahva on, ei teadnud enne keegi./.../ Pärast seda, kui me olime sattunud salapärasele Arvutisaarekeste maale, jagati meid kolmeks reisiseltskonnaks. Igal reisiseltskonnal oli oma marsruut. Kõigil meil oli kaart, kuhu oli noolekestega joonistatud meie teekond ja liikumise suund. /.../ Meie jaoks oli kõige meeldejäävamaks saarekeseks „Nutikad kruvikeerajad“, kus me paarides töötades võtsime lahti ja korjasime kokku arvutite süsteemiblokke! See tegevus oli nii kaasakiskuv, kuna täiskasvanud tavaliselt ei luba meil seda teha! /…/ Me külastasime erinevaid klasse, kus asusid sellised arvutid, mida me pole isegi unes näinud. Kutseõppekeskus ise näib olevat tohutu suur maa, kus toimub palju erinevaid tegevusi. (vt. ka Reis salapärasele saarele).

Narva Kutseõppekeskus (Narva KÕK) on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus õpib keskmiselt 1500 õppurit ja töötab 146 inimest. 
Narva KÕK-is koolitatakse ehituse, energeetika, finantsvahenduse, infotehnoloogia, kaubanduse, kergetööstuse, mehhaanika, teeninduse ja toitlustuse erialadel. 
Narva KÕK korraldab ca 130 erinevat kursust ja täiendkoolitust töötajate kvalifikatsiooni tõstmiseks ja ümberõpet.

Lisainformatsioon:
Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse õppedirektor
Tel: 5263 688, 3569 342; e-post: riina.veidenbaum@nvtc.ee  
Elyanna Romanova, Narva Kutseõppekeskuse vastuvõtukomisjoni vastutav sekretär 
Tel: 5156 828, 3569 344; e-post: elianna.romanova@nvtc.ee  
www.nvtc.ee