Arhiiv 2010/11

Pressiteade. Narva Kutseõppekeskus sai Archimedese Hariduskoostöö kuldõuna.

17.12.10

Narva Kutseõppekeskust tunnustati rahvusvahelise koostöö eest.

Haridus- ja teadussihtasutus Archimedes omistas haridusalases rahvusvahelises koostöös väljapaistvaid tulemusi saavutanud Narva Kutseõppekeskusele „Hariduskoostöö kuldõuna 2010“ ja rahalise preemia – kui parimale kutseõppeasutusele.

„Oleme viimastel aastatel väga tugevalt panustanud rahvusvahelisele koostööle,“ ütles Narva Kutseõppekeskuse direktor Margus Ojaots. 
„Me oleme osalised paljudes rahvusvahelistes koostööprojektides ainsa eesmärgiga – aidata kaasa, muutmaks meie õpilasi järjest konkurentsivõimelisemateks rahvusvahelistuval tööturul,“ lisas Ojaots.

„Meie eesmärk on võimaldada rahvusvahelise koostöö kogemust võimalikult paljudele õpetajatele ja õppuritele,“ ütles Narva Kutseõppekeskuse arendusjuht Jelena Lohmatova. 
Lohmatova sõnul annab aktiivne ja läbimõeldud rahvusvaheline töö baasi konkurentsi- ja algatusvõimelise inimese arenguks. 
„Nii on õppuril lihtsam toime tulla muutuvas keskkonnas, olla kursis valitud eriala arengusuundadega, olla võimeline suhtlema võõrkeeltes, rakendada omandatud teadmisi oma erialal ja saavutada häid töötulemusi,“ lisas Lohmatova.

SA Archimedese põhjendusest Kuldõuna omistamise puhul:
„Narva Kutseõppekeskusel on rahvusvahelisi sidemeid nii idas kui läänes. Lisaks Euroopa riikidele toimub tihe koostöö Gruusia, Armeenia ja Venemaa kutseõppeasutustega. Kooli õpetajad täiendavad end erinevate programmide toetusel abil Euroopas. Leonardo da Vinci ja INTERREG programmi abil käivad õpilased pidevalt välispraktikal Hispaanias, Rootsis, Lätis, Leedus, Itaalias, Türgis, Saksamaal, Inglismaal, Belgias jm. Õpilastele korraldatakse õppereise välismaal toimuvatele kutsemeistrivõistlustele ja messidele. 
Tänu kooli bussile, mis on varustatud esitlustehnika ja interaktiivse õppe seadmetega, on võimalik korraldada õppetööd ka pika reisi ajal. 


Koolil on jagada väärt kogemusi ka oma välispartneritele. Viimase kolme aasta jooksul täiendasid seal teadmisi kutseõpetajad ja õpilased Lätist, Leedust, Belgiast, Slovakkiast ja Sloveeniast.“

SA Archimedes „Koostöö kuldõuna 2010“ ja rahalise preemia said Kääpa Põhikool, Kuressaare Gümnaasium, Narva Kutseõppekeskus ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool.

Lisainformatsioon:
Margus Ojaots, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel: 356 9340; e-post: margus.ojaots@nvtc.ee 
Jelena Lohmatova, Narva Kutseõppekeskuse arendusjuht
Tel: 5172 558; e-post: jelena.lohmatova@nvtc.ee 
www.nvtc.ee