Arhiiv 2010/11

Euroskills 2010, Lissabon

20.12.10

9.-12.12. toimusid Lissabonis, Portugalis Euroopa kutsemeistrivõistlused EuroSkills 2010.

09.12. algas meie pikk teekond teise Euroopa otsa. Lissaboni jõudsime Koppenhaageni kaudu kell 19.00, ilma probleemideta. Portugal võttis meid vastu sooja ja rõske ilmaga. Termomeeter näitas +16. Ööbimiskohta reisisime ühistranspordiga, mis võimaldas saada esimese ülevaate kaunist linnast. 
Järgmise päeva hommikul seadsime sammud kutsevõistlusele Euroskills 2010. Kartsime, et kuna me linna ei tunne tekib raskusi võistluskoha leidmisega. Kõik osutus aga täiesti vastupidiseks. Jõudes võistluskohale lähemale oli märgata suurte rahvamasside ühesuunalist liikumist. Oli selline tunne, et kogu Euroopa noored on kogunenud selleks päevaks Lissaboni.

Enne võistluse algust jagati osalejatele välja ülesanded, mis tuli sooritada etteantud aja jooksul. 
Võistlused toimusid 50 erineval võistlusalal. Kokku osales ligi 500 noort oma maa parimat kutsemeistrit 31 riigist üle Euroopa. Enam köitsid tähelepanu kondiitri, floristika, ehitus ja seppade boksid. Võistlejate vanuse ülempiiriks oli 25 aasta. Eesti on sellel korral oli esindatud rekordilise arvu võistlejatega, Euroopa noortega sõitsid mõõtu võtma 20 noort.
Eesti oli esindatud järgmistel võistlusaladel:
• IT võistkond (4 võistlejat) - projektijuht, cisco spetsialist, microsofti spetsialist, vabavara spetsialist;
• Trükimeedia võistkond (3 võistlejat) - veebi disainer, kujundaja, trükitehnik;
• Mehhatroonika võistkond (2 võistlejat);
• Ehitusalade võistkond (5 võistlejat) - ehituspuusepp, müürsepp, plaatija, katusepanija, töödejuhataja;
• Maaler (1 võistleja);
• Puidualade võistkond (3 võistlejat) - tisler, mööblitisler, puidupingi operaator;
• kokk ja teenindaja (2 võistlejat). 
Eesti noored osalesid võistlustel 20-liikmelise võistkonnaga, esinesid väga tublilt ning kokku pärjati neid kolme kulla, ühe hõbeda ja kolme pronksiga. 
Kõige rohkem võitis medaleid Portugal, kelle esindus oli ka arvukuselt suurim. Lisainformatsiooni võistluste ja tulemuste kohta leiate siit.

Jõudsime ka natukene linnas jalutada. Lissaboni eripära on see, et ta asub mägisel maastikul. Kitsaste tänavavahedega paralleeltänavate kõrguste vahe võib ulatuda üle 10 m. Võib julgelt öelda, et jalutasime üle mägede, alla ja üles, üles ja alla. Hämmastav on kuidas kõik autod ilusti püsivad nii järskudel kallakutel.
Kaks päeva lendasid nii ruttu ja oli kahju sojast kliimast ning sõbralike portugallaste juurest koju, lumetormi, ära lennata.

Anželika Vaino-Keskküla

Euroskills 2010

Euroskills 2010

Euroskills 2010

Euroskills 2010

Euroskills 2010

Euroskills 2010

Euroskills 2010

Euroskills 2010

Euroskills 2010