Arhiiv 2010/11

Pressiteade

09.03.11

Narva Kutseõppekeskus korraldab neljapäeval üleriigilise õmblejate kutsemeistrivõistluse Nobenäpp 2011.

Narva Kutseõppekeskus korraldab neljapäeval, 10. märtsil koostöös Sihtasutus Innovega üleriigilise õmblejate kutsemeistrivõistluse Nobenäpp 2011. Iga-aastasel traditsioonilisel kutsevõistlusel hakkavad omavahel mõõtu võtma Eesti kutseõppeasutuste õppurid. Võistlusele on registreerunud võistlejaid üle Eesti.

„Mitmete võistlusel osalejate arvates on võistluse korraldamine Narvas lisaväärtus,” kinnitas üks võistluse korraldajatest, Narva Kutseõppekeskuse koduteeninduse ja õmbluse valdkonna juht Tatjana Dolgovskaja. „Tunnustame meie koostööpartnereid, kes oma jõu ja nõuga on abiks võistluse läbiviimisel,” lisas Dolgovskaja.

Võistlusülesanne koosneb teoreetilisest ja praktilisest osast. 
Teoreetiline osa koosneb 45 küsimusest, mis hõlmavad eritehnoloogiat, materjaliõpetust ja seadmeid. Test toimub „Moodle“ õpikeskkonnas, arvutis. Testile vastamiseks on aega 45 minutit. 
Praktilist osa läbides täidavad võistlejad ülesannet töötluse tehnoloogilise kaardi järgi, ette on valmistatud toorikud, lekaalid ja töötluse tehnoloogiline kaart. Praktilise osa läbimiseks on võistlejatel aega kaks tundi.
„Oleme koostöös SA Innovega korraldanud viimasel kolmel aastal erinevaid kutsevõitlusi ja meie koostöö on tulemuslik,” ütles Narva Kutseõppekeskuse õppedirektor Riina Veidenbaum. “Meie sooviks on kvaliteetselt läbiviidud võistlused ja osalejate rahulolu Narvas veedetud ajaga,” täiendas Veidenbaum.

Üritust toetavad nõu ja jõuga: Vip Office Art, Sewingline OÜ, Starinar OÜ, Sindertex OÜ, Gift Studio OÜ, Image Wear AS, Nevotex Eesti OÜ, Promet Baltic OÜ, Narva Sewing OÜ.
SA Innove koordineerib alates 2006. aastast noorte kutsemeistrivõistlusi. Kutsemeistrivõistlustega tegeleb SA Innove kutsehariduse arendusüksus ning noorte kutsemeistrivõistluste süsteem Eestis käivitub Euroopa Sotsiaalfondi toel. 
Võistlust rahastavad Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Narva Kutseõppekeskus (Narva KÕK) on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus õpib keskmiselt 1500 õppurit ja töötab 146 inimest. 
Narva KÕK-is koolitatakse ehituse, energeetika, finantsvahenduse, infotehnoloogia, kaubanduse, kergetööstuse, mehhaanika, teeninduse ja toitlustuse – kokku 29 erialal. 
Narva KÕK korraldab ca 130 erinevat kursust ja täiendkoolitust töötajate kvalifikatsiooni tõstmiseks ja ümberõpet.

Lisainfo:
Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse õppedirektor 
Tel: 356 9342; riina.veidenbaum@nvtc.ee  
Tatjana Dolgovskaja, Narva Kutseõppekeskuse koduteeninduse ja õmbluse valdkonna juht
Tel: 35 99744; tatjana.dolgovskaja@nvtc.ee  
Triin Uustalu, SA Innove arendusprojektide üksuse kutsemeistrivõistluste koordinaator
Tel: 5354 0642, 699 8052; triin.uustalu@innove.ee  
www.nvtc.ee  
www.innove.ee