Arhiiv 2010/11

Pressiteade 11.03.2011

11.03.11

Jekaterina Timošina saavutas üleriigilisel õmblejate kutsemeistrivõistlustel teise koha.

Narva Kutseõppekeskuses toimus neljapäeval, 10. märtsil üleriigiline õmblejate kutsemeistrivõistlus Nobenäpp 2011, kus võitjaks kuulutati Silja Sopp (Tartu Kutsehariduskeskus), teise koha saavutas Jekaterina Timošina (Narva Kutseõppekeskus) ning pronksi vääriline oli Triin Andrespuk (Tartu Kutsehariduskeskus).

Iga-aastasel traditsioonilisel kutsevõistlusel osales üheksa noort neidu Eesti erinevatest kutseõppeasutustest.

Võistlusülesanne koosnes teoreetilisest ja praktilisest osast. Teoreetilises osas oli 45 küsimust, mis hõlmasid eritehnoloogiat, materjaliõpetust ja seadmete tundmist. Test toimus „Moodle“ õpikeskkonnas üle interneti. Testile vastamiseks oli aega 45 minutit. Praktilise osa ehk pükste õmblemiseks oli võistlejatel aega kaks tundi.

Võistluse üks korraldajatest, Narva Kutseõppekeskuse koduteeninduse ja õmbluse valdkonna juht Tatjana Dolgovskaja ütles, et tal on väga hea meel, et võistlus just Narvas peeti ja et nende kooli õpilased head taset näitasid.

Žüriisse kuulusid oma ala spetsialistid õmblustööstustest: Olga Zakrevskaja (Image Wear AS), Irina Nevedomskaja (Nevotex Eesti OÜ) ning Irina Ivakina (OÜ Narva Sewing).

Võistlust rahastavad Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Üritust toetasid nõu ja jõuga: Vip Office Art, Sewingline OÜ, Starinar OÜ, Sindertex OÜ, Gift Studio OÜ, Image Wear AS, Nevotex Eesti OÜ, Promet Baltic OÜ, Narva Sewing OÜ.

SA Innove koordineerib alates 2006. aastast noorte kutsemeistrivõistlusi. Kutsemeistrivõistlustega tegeleb SA Innove kutsehariduse arendusüksus ning noorte kutsemeistrivõistluste süsteem Eestis käivitub Euroopa Sotsiaalfondi toel.

Narva Kutseõppekeskus (Narva KÕK) on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus õpib keskmiselt 1500 õppurit ja töötab 146 inimest. 
Narva KÕK-is koolitatakse ehituse, energeetika, finantsvahenduse, infotehnoloogia, kaubanduse, kergetööstuse, mehhaanika, teeninduse ja toitlustuse – kokku 29 erialal. 
Narva KÕK korraldab ca 130 erinevat kursust ja täiendkoolitust töötajate kvalifikatsiooni tõstmiseks ja ümberõpet.

Lisainfo:
Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse õppedirektor 
Tel: 356 9342; riina.veidenbaum@nvtc.ee  
Tatjana Dolgovskaja, Narva Kutseõppekeskuse koduteeninduse ja õmbluse valdkonna juht
Tel: 35 99744; tatjana.dolgovskaja@nvtc.ee  
Greta Kaupmees, Elukestva Õppe Arendamise Sihtasutus Innove kutsehariduse arendusüksuse kutsehariduse populariseerimise programmi suhtekorraldaja
Tel: 699 8068, 58 588 212; e-post: greta.kaupmees@innove.ee  
www.nvtc.ee  
www.innove.ee

Jekaterina Timoshina