Arhiiv 2010/11

Õppereis Berliini

23.03.11

8.-12. märtsil toimus juba traditsiooniliseks saanud õppereis Berliini turismimessile ITB2011, millest võtsid osa meie kooli turismikorralduse ja koka eriala ning Rakvere Ametikooli õpilased.

Sel aastal kulges reis läbi Klaipeda, kus istusime praamile ning ei pidanud tegema pikka ja väsitavat sõitu läbi Poola. Juba teise päeva õhtuks jõudsime Berliini, kus kõige vastupidavamad tutvusid iseseisvalt linnaga. Need, kes ei olid väsinud, ootasid hommikuni, mil meie grupijuhendaja Juri Gerzanitš tegi ekskursiooni Berliini kesklinnas. Hommikune ilm oli imeilus ja päiksepaisteline. Lõunaks jõudsime ITB messile, mis oli võrreldes eelmise aastaga natuke tagasihoidlikum, kuid sellegipoolest suurejooneline. Kulus mitu tundi enne, kui jõudsime vaadata ja hinnata kõiki ekspositsioone.
Reisi neljas päev algas varahommikul, kuna sama päeva õhtuks pidime jõudma Kiermusy’sse, kus meid ootas rikkalik õhtusöök Poola stiilis ja hubane majutus. Tee kulges viperusteta ja me saime nautida imeilusat õhtut stiilses majutuskohas.
Viiendal päeval, pärast lühikest shoppingut Suwalki piirilinnas, sõitsime koju. Koduigatsus oli väga suur ja süda ihkas juba jõuda koju. Veidi üle kesköö jõudsimegi koju.

Oma reisist tegime ka blogi vene keeles, kuid lubame, et varsti saab lühikokkuvõtet lugeda ka eesti keeles. 
Blogi asub siin: http://nvtcberliin.blogspot.com/ 
Fotosid võib vaadata siin: http://www.facebook.com/album.php?aid=634648&id=855865197&l=f38216b781

Suur tänu Narva Kutseõppekeskusele suurepärase õppereisi eest! Tahame tänada ka Margus Ojaotsa, Juri Gerzanitši, Ander Silet, Argo Kirsi huvitavalt ja ladusalt kulgenud reisi eest.

2KTK