Arhiiv 2010/11

Täiendkoolitus

29.03.11

Narva Kutseõppekeskuse pedagoog Veronika Zhurina osales Comeniuse Programmi raames täiendkoolitusel Suurbritaannias.

Veronika raport:

12-26.03.2011 külastasin Suurbritanniat Comeniuse projekti raames. Sain stipendiumi tänu Archimedese programmile ja läksin Exeterisse täiendkoolitusele. Kursuse teemaks oli “Lõimitud aine- ja keelõpe”. Koolitusel osales 15 õpetajat Eestist, Itaaliast, Hispaaniast, Prantsusmaalt, Belgiast ja Saksamaalt.
Oli huvitav jagada kogemusi, kuidas õpetajad erinevatest Euroopa riikidest rakendavad lõimitud aine- ja keeleõpet. Külastasime ka Inglismaa erakoole, mis erinevad tunduvalt Eesti koolidest.

Kursuse eesmärk oli tõsta inglise keele taset ja tutvuda kaasaegsete LAK aktiivõppemeetoditega. Käisime ka ekskursioonil Dartmoore maastikku ja Tintagel kõrgustikku vaatamas. Maastik selles kohas on eriti ilus.
Ma elasin inglise perekonnas ja sain tutvuda nende toidu, kommete ja traditsioonidega. Kahjuks toit mulle eriti ei meeldinud, sest inglased üldse ei söö suppi. Söömaajad erinevad meie omadest ka tunniplaanis. Meie oleme harjunud lõunatma ehk siis tõsisemalt sööma keskpäevapaiku aga nemad söövad tõsisemalt tavaliselt õhtul. Väga meeldis see, kui viisakad ja positiivsed inimesed seal elavad. Tihti käisime õpetajatega pubides, kus traditsioonilise õlleklaasi taga vestlesime elust-olust :)

Sooviksin eelkõige tänada Jelena Lohmatovat, Aleksandra Gavrilovat, Juri Gerzanitšit ja kõiki teisi samuti, kes aitasid mul reisi ette valmistada.
Kokkuvõttes oli Suurbritaannia koolitus mitmekesine, huvitav ja kasulik.
Tahaksin jagada oma kogemusi, mis ma töö käigus sain, kõikide õpetajate ja teiste huvilistega. Kui on soovi kõigest lähemalt teada saada pöörduge julgelt minu poole!

Suurbritannias

Suurbritannias