Arhiiv 2010/11

Pressiteade 30.03.2011

31.03.11

Narva Kevadlaat ja Narva Suvelaat 2011. aastal.

Narva Kevadlaat 2011 toimub laupäeval, 7.mail 2011 ja Narva Suvelaat 2011 toimub laupäeval, 27. augustil 2011 ajavahemikul 9:00-17:00 Narva kindluse sisehoovis. Traditsioonilisi Narva Kevadlaata ja Suvelaata korraldab Narva Kutseõppekeskus. Laatade korraldamist toetab Narva Linnavalitsus.   

„Korraldame üritust juba üheteistkümnendat aastat,“ ütles Narva Kutseõppekeskuse direktor Margus Ojaots. „Narva Kutseõppekeskus tutvustab laatadel oma tegevusi nii läbi õpilaste esinemiste, kui ka andes paljudele õpilastele võimaluse laatade ettevalmistuses ja läbiviimises osaleda,“ lisas Ojaots.  
 
Suurt tähelepanu pööratakse külastajate meelelahutusele– kogu päeva jooksul toimuvad mitmesugused mängud, jõukatsumised ja loosimised, esinevad Narva Kutseõppekeskuse ja Narva linna loomingulised kollektiivid.
 
Laada territooriumil toimuvad ka lihaküpsetamise võistlused – Kevadlaadal 2011 on selleks Eesti Barbecue Assotsiatsiooni poolt korraldatav Eesti Meistrivõistluste avaetapp barbecue lihaküpsetamises ja Suvelaadal 2011 on see Eesti ametikoolide kokanduse eriala õpilaste meeskondade vaheline lihaküpsetamisvõistlus "Barbecue Junior".  
 
„Narva laadad on aastatega saanud paljudele narvakatele ja ida-virumaalastele oodatud sündmusteks,“ sõnas Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist Ander Sile. „Lubame ka käesoleval aastal ootusi õigustada,“ täiendas Sile.
 
Mõlemal laadal saab tutvuda ka Narva Kutseõppekeskuses õpetatavate ametitega ja sisseastumisinfoga. Soovi korral võib kohe registreeruda õppuriks väljavalitud erialal.
 
Narva Kutseõppekeskus omab laatadekorraldamiseksvajalikkekauplemislubasidning kooskõlastusi. Laadaplatsiljälgibkorda turvafirmaG4S.
 
Ida-Virumaal tervikuna elab ca 200 000 inimest neist umbes 70 000 inimest Narva kandis. Narva lähiümbruses asub ligi 8000 aianduskrunti. Laadale ootame osalemaeelkõigeaiasaaduste, aiakaupade, käsitöö ja muukaubagakauplejaid. Meielaatadel on osalenud ka ehitusfirmad, turismifirmad jt. ettevõtted, panganduse ja kindlustusega tegelevad firmad.
Käesoleva laada reklaamikampaania katab kogu Virumaad, kuna eelmiste aastate kogemus näitabkaväljastpooltNarvattulevatekülastajate suurt huvi. Laada külastatavus päeva jooksul on olnud 4-5000inimest.
 
Lisainformatsioon:
Ander Sile, Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist
tel. 50 48 393, 35 69 390; ander.sile@nvtc.ee
 
www.nvtc.ee

www.narvalaat.ee