Arhiiv 2010/11

Õppereis Hannoveri Reseach ja Technology messile

21.04.11

5.-10. aprillini toimus Hannoveri õppereis, milles võtsid osa NVTC ja Rakvere Ametikooli õpilased. Reisi eesmärgiks oli Reseach ja Technology messi külastus.

Reisisime ainult bussiga, meie esimene peatus oli Kaunases, kus hotellis Magnus ootas meid õhtusöök ja öömaja. Kõikidest ööbimiskohtadest jäi reisist osavõtjatele just hotellist Magnus parim mulje. Kaunases meil oli piisavalt aega, et omal käel tutvuda linna ja selle vaatamisväärsustega.
Reisi teine päev oli üks pikematest. Kui me jõudsime meie ööbimiskohta Slubice linnas, oli juba hilja, ja vaevalt jätkus jõudu õhtusöögi nautimiseks.
7. aprill oli imeilus päev, mis jäi meelde sooja ilma ja Magdeburgi linna külastamise poolest. Magdeburgis oli meil vaba aega nii poodides käimiseks kui linnaga tutvumiseks. Kolmanda päeva õhtul jõudsime Schöningenni, kuhu jäime kaheks ööks. Õhtul oli piisavalt aega, et meelt lahutada ja linnas jalutada.
8. aprillil saabus reisi tipphetk: jõudsime messile, mis avaldas suurt muljet nii oma ekspositsiooni kui ka suuruse poolt. Messi hall oli igasuguseid vidinaid ja uudsusi täis, kõik seotud viimaste teadusesaavutuste rakendamisega tehnika vallas. Messil väljapanduga lähemalt tutvumiseks oli meil aega kaheksa tundi.
5. reisipäev algas varahommikul ning me asusime koduteele, peatudes ööseks Lomzas.
Reisi vältel tegid turismikorralduse õpilased presentatsioone läbitavate riikide ja linnade kohta. Reisi viimasel päeval toimus analüüs, kus iga õpilane pidi rääkima oma muljetest ja sellest, missugust kasu ta sai messi külastamisest. Arutlusest võttis väga aktiivselt osa ka õpetaja Valeri Spivatčenko.

Suur tänu kõigile, kes tegelesid reisi ettevalmistamise ja läbiviimisega. Aitäh suurepärase õppereisi eest!

Hannoveris