Arhiiv 2010/11

Karjääriõppekursused töötutele noortele

31.05.11

Narva Kutseõppekeskus osaleb SA Innove ja Euroopa Sotsiaalfondi rahastatud projektis "Karjääriõppekursused töötutele noortele Rakvere Ametikoolis, Väike-Maarja Õppekeskuses, Narva Kutseõppekeskuses ning Järvamaa Kutsehariduskeskuses" partnerina.

Projekti põhitegevusteks on töötutele noortele (vanusegrupp 17-24) karjääriõppekursuste läbiviimine 2011 ja 2012 aastal Ida-ja Lääne-Virumaal ning Järvamaal. Karjääriõppekursuste maht on 80 tundi (kaks nädalat), sisaldavad karjääriõpet: õppimisvõimaluste ja töömaailma tundmist ja tähtsust karjääri planeerimisel, tööotsingukursust, meeskonnatööd, suhtlemiskursust, võtmepädevusi. Lisaks karjääriõppele on nn. meistriklasside kaudu võimalik noort huvitavaid erialasid kutseõppeasutuste õppetöökodades juhendaja käe all proovida. Valida võib kõikide partnerkoolide erialade vahel. Eesmärgiks on noortes huvi äratamine edaspidisteks õpinguteks ja tööks.

Meie koolis viiakse läbi 8 venekeelset karjääriõppekursust. Igas grupis 15 õpilast. Õppetöö algab septembris 2011 ja lõpeb mais 2012 (üks grupp kuus).

Jelena Kruglova (tel. 3569368, jelena.kruglova@nvtc.ee).