Arhiiv 2014/15

Pressiteade. Narva Kutseõppekeskuses algas riigikaitseõpe.

18.09.14

Tänavusügisest rikastas Narva Kutseõppekeskus õpivõimalusi riigikaitseõpetusega, et laiendada tulevaste meistrite silmaringi ja astuda oluline samm valdkonna arendamiseks piirkonnas.

Riigikaitseõppe läbivad kooliaasta lõpuks kõik 210 tänavu põhihariduse baasil õppima asunud tulevast meistrit, saades uusi teadmisi teooriatundidest, õppereisidelt ja praktilistest tegevustest kursuse lõpulaagris.

Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul tegi kool eelmisel õppeaastal kutsehariduse korralduse ja õppekavade reformi raames ettevalmistusi õppega alustamiseks ja suve alguses löödi käed MTÜ-ga Riigikaitse Rügement, kes tunnid läbi viib.

“Riigikaitseõpetus on õpilastele põnev väljakutse, avardab nende silmaringi ja mitmekesistab õppimist,” lausus Veidenbaum. “Kursusega soovime luua õpilastele võimaluse mõista Eesti riigikaitse põhimõtteid ning kujundada kodanikuteadlikkust.“

MTÜ Riigikaitse Rügement juhatuse liikme Kristo Palsi sõnul toimub õpe korraga eesti ja vene keeles ning külalisõpetajatena kaasatakse erinevaid oma ala spetsialiste.

“Kursuse eesmärk on selgitada õpilastele, mis on julgeolek ja kuidas igaüks saab panustada riigi kaitsmisesse,” ütles Pals. “Faktiteadmiste asemel rõhume pigem mõttemaailma muutmisele, mistõttu anname endast parima, et riigikaitseõpetus muutuks õpilaste seas populaarseks ja hinnatud aineks. Suureks toeks riigikaitseõpetuse andmisel on olnud Kaitseministeerium, kes finatseerib erinevaid õppekäike ja laagrit.“

Riigikaitsekursus lõpeb praktilise laagriga, kus klassiruumis õpitud oskused pannakse proovile looduses. „Hindame kõrgelt MTÜ Riigikaitse Rügemendi plaani viia laager läbi koos mõne teise piirkonna eesti õppekeelega kooliga,“ lisas Veidenbaum. „Meie kooli kogemus on, et ühiselt tegutsedes saavad erinevatest rahvustest noored kiiresti tuttavaks ja õpivad üksteisega arvestama.“

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Narva Kutseõppekeskuses leiab kooli veebilehelt www.nvtc.ee

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor

Tel +372 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee

Kristo Pals, MTÜ Riigikaitse Rügement juhatuse liige

Tel +372 5016289