Arhiiv 2014/15

PRESSITEADE: Narva Kutseõppekeskus tutvustas ettevõtjatele töökohapõhist õpet.

24.09.14

Narva Kutseõppekeskus kutsus külla ettevõtjad, et leida koos võimalusi, kuidas arendada töökohapõhist õpet.

Töökohapõhine õpe tähendab seda, et ametit on võimalik omandada ja lõputunnistuse saada samal ajal tööl käies. Tänavu asus selles õppevormis kutseõppekeskuses õppima rekordarv inimesi.

Narva Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul on Euroopas tunnustatud töökohapõhisel õppel Eestis suur potentsiaal, mida näitab selle vastu kasvav huvi nii õpilaste kui tööandjate seas.

“Meie eesmärk on valmistada tulevased meistrid ette nii, et tööturule sisenedes leiaksid nad oma oskustele vastava töö. Töökohapõhises õppes on tööandjal võimalus algusest peale koolitada endale parimad töötajad,” selgitas Veidenbaum. “Õppetöö läbiviimisel arvestame  tööandja ja õpilase-töötaja vajaduste ning spetsiifiliste soovidega. Meie kooli kogemused näitavad, et töökohapõhises õppes tihedalt koostööd tehes on võimalik leida kõigile parim lahendus.”

Töökohapõhist õpet tutvustavatel infoseminaridel osales 16. ja 23. septembril kokku ligi 50 teenindus- ja tehnikavaldkonna tööandja. Näiteks osalesid Meresuu SPA & Hotel , Prisma peremarketi, Eesti Energia Õlitööstuse, Eesti Energia Narva Elektrijaamad, Vant AS, Elcomneti jpt esindajad.

Lisaks said tööandjad ülevaate kutsehariduse korralduse ja õppekavade reformist, kooli viimastest uudistest, e-õppest ja sammudest, mida on tehtud praktikavõimaluste avardamiseks. Kooli häid koostööpartnereid praktikate korraldamisel tunnustati tänukirjadega, kooli ajaloos esmakordselt õnnitleti eraldi ettevõtteid, kes on tegutsenud 10 või rohkem aastat.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning õppida saab nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Narva Kutseõppekeskuses leiab kooli veebileheküljelt www.nvtc.ee

Ürituse pildigalerii leiate siit: http://www.nvtc.ee/gallery/59 

Lisainformatsioon:

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel +372 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee

Anželika Vaino-Keskküla; Narva Kutseõppekeskuse Kvaliteedijuht–töökeskkonnaspetsialist
Tel 51 80 929; anzelika.vaino@nvtc.ee