Arhiiv 2014/15

Pressiteade. Narva Kutseõppekeskus alustab koostööd Prantsusmaa kooliga.

13.10.14

Möödunud nädala lõpus Prantsusmaal Lille’is Euroopa kutsemeistrivõistlusi EuroSkills 2014 külastanud Narva Kutseõppekeskus leppis kokku koostöös sealse kutsekooliga.

EuroSkills´i toimumise ajal külastasid kutseõppekeskuse direktor Riina Veidenbaum ja arendusosakonna peaspetsialist Karen Sukiasyan Lille’is asuvat kooli, Lycée Professionnel Ferrer–Monnet. Kooli juhtkonnaga jõuti kokkuleppele, et alustatakse koostööd Euroopa elukestva õppe programmi Erasmus+ raames. See avab kutseõppekeskuse õpilastele uued praktikavõimalused.

“Oleme viimasel viiel aastal oma õpilaste ja töötajatega külastanud Euroopas korraldatud EuroSkills´i ja WorldSkills´i kutsemeistrivõistlusi eesmärgiga õppida parimatelt,” ütles Veidenbaum. “Seekordsel õppereisil osalenud töötajad hindasid kõrgelt võimalust näha oma silmaga Euroopa parimate kutseõppurite taset, mis andis võimaluse samal ajal analüüsida oma igapäevatööd. Palju rõõmu valmistasid Eesti võistlejate tublid tulemused, meil on kellelt õppida.“

Sukiasyan lisas, et Narva Kutseõppekeskusel on koostööpartnereid paljudes Euroopa riikides ja oleme avatud koostööks õpilastele välispraktikate võimaluste laiendamiseks.

“Lille’i õppereisi ette valmistades võtsin ühendust kooliga ja meie koostöösoovile tuli vastus kohe,” rõõmustas Sukiasyan. “Kohtumisel Lille Ferrer-Monnet kooli juhtkonnaga tõdesime, et meie uuel sõpruskoolil on samasugused väärtused – õpilastele soovitakse leida võimalikult mitmekesiseid õppimisvõimalusi välisriikides.“

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning õppida saab nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Lisainformatsioon:

Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee 

Karen Sukisyan, Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist
Tel 52 70 400; karen.sukiasyan@nvtc.ee

Lycée Professionnel Ferrer–Monnet

Lille kooli õpilaste töö