Arhiiv 2014/15

Pressiteade. Narva Kutseõppekeskus lähetab välispraktikale 20 meistrit.

22.10.14

Narva Kutseõppekeskus valis välja 20 parimat õpilast, kes pääsevad sel õppeaastal Euroopa elukestva õppe ja Erasmus+ programmide toel välismaale end täiendama.

Projekti Erasmus+ “Euroopas õppides meistriks” teel pääseb kuue riigi partnerkoolidesse 16 õpilast. Lisaks läbi projekti Leonardo da Vinci “Noormeistrid Euroopas – kogemused kogu eluks” veel neli tulevast meistrit.

Narva Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul on kooli jaoks rahvusvaheline koostöö on väga oluline ja õpiränne õpilaste seas kõrgelt hinnatud.

“Projektide elluviimine erinevate riikide partneritega annab õppuritele võimaluse arendada oma kutseoskusi ning õpilastele muutuda konkurentsivõimelisemateks tööturul,” ütles Veidenbaum. “Projektid võimaldavad saada oskusi läbi praktika ja tõsta keeleoskust.”

Enne ligi ühe kuu pikkusele praktikale asumist korraldatakse õpilastele keelekursus, blogikoolitus ja kultuuriline ettevalmistus. Õpirände järel saavad õpilased Europass Mobility sertifkaati ja vastuvõtva kooli tunnistuse.

„Pikaajalise süsteemse projektitöö tulemusena teavad meie õppurid, et erialase praktika sooritamist välismaal toetab kool igati,“ rääkis rahvusvaheliste projektide juht Karen Sukiasyan. „Tuleb vaid ise olla aktiivne ja tahta saada parimaks oma tulevases ametis“, lisas Sukiasyan.

Narva Kutseõppekeskuse partnerkoolid asuvad Hollandis, Saksamaal, Leedus, Lätis, Suurbritannias, Sloveenias, Armeenias, Bulgaarias ja Soomes. Käimas on läbirääkimised Prantsusmaal Lille’is asuva kooliga.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning õppida saab nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Narva Kutseõppekeskuses leiab kooli koduleheküljelt www.nvtc.ee.

Lisainformatsioon:
Riina Veidenbaum, Narva Kutseõppekeskuse direktor
Tel 52 63 688; riina.veidenbaum@nvtc.ee 

Karen Sukisyan, Narva Kutseõppekeskuse arendusosakonna peaspetsialist
Tel 52 70 400; karen.sukiasyan@nvtc.ee