Arhiiv 2014/15

Lõppes noorte karjääriprojekt „Kelleks saada?“

10.11.14

BDA Consulting OÜ koostöös Narva Kutseõppekeskusega viis läbi 16-26 aastastele Euroopa kolmandate riikide kodakondsusega noortele suunatud karjääriprojekti „Kelleks saada?“.

Projekti raames toimusid karjäärikoolitused ja erinevate töövaldkondadega seotud külastuspäevad ettevõtetes ja haridusasutustes üle Eesti.

Külastuspäevade jooksul tutvusid noored väga erinevate töövaldkondadega – infotehnoloogiast ja logistikast toitlustuse ja meediani välja. Lisaks erinevatele kõrg- ja kutsekoolidele võtsid noori vastu sellised firmad nagu Skype, Tallinna Lennujaam, Tallinna Sadam, Stoneridge Electronics, Ugala teater, DBT Muuga, Aqva Hotel & Spa Rakveres,  TV3, Swissotel Tallinn, AS Toode, Sokos  Hotell Tallinn, SA Kadrioru park ja mitmed teised.  Külastuspäevade osana oli noortel võimalus tutvuda ka vabatahtliku tööga. Oma kogemusi selles valdkonnas jagasid Toidupank, Punane Rist, Telliskivi Selts,  Operation Lifesaver ,vabatahtlikud päästjad ja abipolitseinikud, noorsootöötajad, PÖFFI ja Ahhaa keskuse inimesed ning paljud teised.

Projektis osales ligi 350 sihtrühma kuuluva noore, sealhulgas osales Narva Kutseõppekeskusest üle 80 noore. Kokku viidi projekti raames läbi 5 karjääripäeva ning 19 külastuspäeva, mille raames külastati üle 50 erineva asutuse ja organisatsiooni üle Eesti.

„Koostöö Narva Kutseõppekeskusega oli väga meeldiv ja sujuv ning rõõm oli näha noorte niivõrd suurt huvi projekti tegevustes osalemise vastu. Kindlasti said kõik osalenud noored inspiratsiooni ja ideid oma karjääri jätkamiseks ning ettekujutuse ja hea pildi erinevate valdkondade lipulaevadest Eestis“, nentis BDA Consulting OÜ projektijuht Marikai Karilaid.

BDA Consulting soovib eriti tänada Narva Kutseõppekeskuse poolse pühendumise ja abi eest karjäärikeskuse juhti Natalja Dehanti, direktor Riina Veidenbaumi, õppedirektor Tatjana Burikovat ning arendusosakonna peaspetsialisti Karen Sukiasyani. „Loodame, et meie väga hea koostöö jätkub tulevikus juba uute projektide raames“, lisas Marikai Karilaid.

„Kelleks saada?“ projekti rahastas Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed, Kultuuriministeerium ja Euroopa Kolmandate Riikide Integreerimise Fond.

Projekt "Kelleks saada"