Arhiiv 2014/15

Narva Kutseõppekeskuse pedagoogide täiendav eesti keele õpe

12.11.14

Narva Kutseõppekeskuse 10 õpetajat osalesid perioodil 26.08.2014-12.11.2014 Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed programmi „Inimressursi arendamise rakenduskava“ prioriteetse suuna „Elukestev õpe” meetme „Keeleõppe arendamine” programm „Keeleõppe arendamine 2011-2013” Tegevus „Kutseõppeasutuste pedagoogide täiendkoolitus“ raames 120 tunnises täiendavas eesti keele õppes.

Täiendava eesti keele õppe raames olid nii auditoorsed tunnid kui ka 2 õppereisi.

26.septembril külastasime Eesti Vabaõhumuuseumi. Ekskursioon oli väga põnev, mille käigus saime tutvuda Eesti rahvaarhitektuuri koguga, traditsioonidega ja eestlaste rahvatavadega. Osalesime ka töötoas „Kandekoti kaunistamine rahvusliku mustriga“. Proovisime eesti rahvuslikku toitu Kolu kõrtsis, mis oli ehitatud 1840. aastatel Harjumaal Kose kihelkonnas Kolu külas. Muuseumisse toodi kõrts 1968. aastal. Täna on Kolu kõrtsis mõnus nii jalga puhata kui nautida rahvuslikke roogasid. Päev oli täis meeldivaid elamusi.

30. oktoobril 2014.a. toimus õppereis Rakveresse.
Me külastasime linnust, tutvusime Rakvere Ametikooliga ning vaatasime huviga Rakvere teatri etendust „UNO BOSSA EHK UNO LOOBI SEITSE ELU“.
Linnuses oli väga põnev ekskursioon, kus saime teatada palju uut Еesti ajaloo kohta keskajal. Giid rääkis kaasakiskuvalt eestimaalaste elust tol ajal.
Rakvere Ametikoolis pakkus huvi saja-aastane hoone. Õppeklasse nägime oma silmaga.
Teatrietendus üllatas meeldiva sisu ja lavastuse poolest. Muusikaline lavastus „Uno bossa“ viis tagasi meie estraadimuusika kuldaega ning tõi lavale hulga armastatud laule. Me kohtusime lisaks Loobile mitmete omaaegsete lavatähtedega nagu Heidy, Heli ja Ivoga. See oli fantaasiarikas lugu sellest, mis oleks võinud juhtuda, kui Uno oleks valinud teisiti.
Suur tänu рeo eest!

Narva Kutseõpekeskuse õpetajad