Arhiiv 2014/15

Narva Kutseõppekeskuse õpilased külastasid Eesti Kaitseväe Viru Jalaväepataljoni riigikaitseõpetuse raames

09.12.14

05. detsembril toimus Narva Kutseõppekeskuse riigikaitse õppeprogrammi raames õppereis Ida-Virumaale. Õppereisi eesmärkideks oli õpetaja Dmitri Drjukovi poolt määratud Eesti kaitseväe objektidega tutvumine.

Kõigepealt Sinimäe Muuseumis vaatasid õpilased lühidokumentaalkaadreid sõjast , nägid, mis tol ajal sõduritel seljas pidi olema, lisaks mud vanu esemeid, relvi ja muud huvitavat. Seejärel kõndisid looduslikele Sinimägedele, kus sõda toimus ja külastasid ka vaatetorni. 

Edasi tutvustati üle kolme tunni kestnud õppevisiidi raames kutseõppekeskuse noortele Eesti Kaitseväe Viru Jalaväepataljoni põhiülesandeid, väljaõpet ning olemasolevat relvastust ja varustust. Õpilased said pilgu heita ka sõdurite puhkekodusse, kus ontelerid, piljard, arvutituba ja väike kohvik. Seal saavad kõik sõdurid puhata ja vaba aega veeta. Sõdurikodus vaatasid õpilased, millistes tingimustes sõdurid elavad. Järgmisena liikus meie grupp relvi vaatama. Korraldati näidislaskmiseid ja demonstreeriti käsitulirelvade kasutamist.

Pärast toekat ja maitsvat lõunasööki telgis oli meie õpilastel hea võimalus vestelda kaitseväelastega nende elukutsega kaasnevatest võimalustest.

Ekskursioon meeldis õpilastele väga, kuna oli võimalus päris palju teada saada, kuidas sõjavägi toimib ja mis sõjaväes tehakse. Nüüd teame me täpselt, mis poisse sõjaväes ees ootab.

Karjäärinõustaja Natalja Dehant

Viru pataljonis